+90 242 526 26 36
EMLAK HABERLERİ

EMLAK HABERLERİ

Alanya Gazipaşa Havalimanı'nın pist uzatması bitti

TAV Havalimanları'nın İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, Alanya Gazipaşa Havalimanı'nın pist uzatmasının bittiğini açıkladı.

 

TAV Havalimanları'nın İcra Kurulu Başkanı Sani Şener bugün  Alanya Gazipaşa Havalimanı'nın pist uzatmasının bittiğini ve bir uçağın karayolu üzerinden geçtiğini yazdı.

ALTTAN KARAYOLU GEÇEN  VİYADÜĞE UÇAK İNİYOR

Türkiye'de bir ilk olan altından karayolu geçen viyadüğün hemen üstünden inen uçağın görüntüsü ilgiyle karşılandı ve çok sayıda kişi tarafından paylaşılıp beğenildi. Sani Şener  şöyle dedi:

"HAYIRLI OLSUN"

"Alanya-Gazipaşa Havalimanında pist uzatması bitti..ilk uçak Altından karayolu geçen viyadük piste teker koydu..Hayırlı olsun.."

Gazipaşa-Alanya Havalimanı (GZP), dev dinlenme tesisleri ve muhteşem plajların tam ortasında bulunmaktadır. Antalya’daki yatak kapasitesinin %25’ine Alanya sahiptir. Pek çok lüks uluslararası otele ev sahipliği yapan Alanya, her yıl pek çok Avrupa ve Eski Sovyetler Birliği Ülkelerinden giderek daha fazla sayıda misafir ağırlıyor.  

GZP pek çok tatilci için Alanya'ya geliş için uygun bir noktadır. GZP, en uzak plajlara kara ulaşımını iki saat içinde mümkün kılan karayollarına rahat bir erişime sahip bulunmaktadır.. Gazipaşa havalimanı Kargıcak 15 km, Antalya Kargıcak ise 150 km dir.